Uygulanan kapsamlı ısı yalıtım sistemi, binaların çevreci yönünü ön plana çıkarmakla birlikte ısıtma ve soğutma masraflarını en aza indirerek ev sahiplerine büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Düşük enerjili LED aydınlatmaların iç ve dış mekanlarda kullanımı tesisin çevre dostu olduğunun bir baska göstergesidir.

Daireler, spa ve hamam gibi ortak kullanım alanları da dahil olmak üzere, binanın neredeyse tüm sıcak su ihtiyacı blokların çatısında yer alan güneş kolektörleri aracılığıyla sağlanır. Bu düşük enerjili sistem, karbon emisyonunun minimize edilmesinin yanı sıra ev sahiplerinin elektrik tüketimlerinde de tasarrufa yardımcı olacaktır.

Teras bahçelerindeki kırmızı mercan çiçekleri peyzaja hos bir gorunum katmakla beraber, bina cephelerinin de görselliğini zenginleştirmektedir. Atrium iç mekanında güney-doğu cephesini tamamen donatan irili ufaklı ağaçlar bu mekana sıcaklık ve çevreci bir kimlik kazandırmaktadır.

Atriumda bulunan açıklıklar sayesinde, gün ışığının iç mekana girmesine izin verildiği gibi, dış cephede yer alan alüminyum perfore cephe elemanları sayesinde bu ışığın iç mekana kontrollü girişi amaçlanmıştır. İçerideki hava dolaşımını desteklemek için çatı örtüsü altında doğal bir havalandırma sistemi de yer almaktadır.