Q Spa Resort en son inşaat teknikleri ve yapı malzemelerinin kullanımı ile yüksek standartlarda inşa edilmektedir. Fonksiyonel ve estetik çözümlerin bir araya geldiği ince detaylar genel ve özel mekanlarda kullanıcısına maksimum konforu sağlamak üzere tasarlanmıştır. İç ve dış mekanlarda sürdürülen minimalist stil proje genelinde bir tasarım bütünlüğü oluşturmaktadır.

İç ve dış mekanlarda hoş bir gece ambiyansı oluşturmak amacı ile gizli led aydınlatma detayları oluşturulmuş ve bunların aynı zamanda düşük enerjili çevre dostu aydınlatma elemanları olmalarına özen gösterilmiştir.

Monokrom renk paletinin ve ağırlıklı beyaz rengin hakim olduğu iç mekanlarda antrasit detaylar ile kontrast oluşturulmuş ve kırmızı dokunuşlar ile Q Spa iç mekanları canlılık kazanmıştır.

Depolama ihtiyaçları göz önünde bulundurulup, girişe yakın vestiyer ve depo yerleri ayrılmış olup tüm yatak odalarında camlı geniş gömme dolaplar bulunmaktadır.

Banyolarda şık ve kullanışlı tezgah üstü lavabolar, ankastre armatürler, asma klozetler ve geniş duş odaları kullanılmaktadır.